içinde

The Witcher – Gölün Hanımı

The Witcher # 7 : Gölün Hanımı ( Lady of The Lake)

Polonya asıllı yazar Andrzej Sapkowski‘nin dünyaca meşhur eseri “The Witcher” adından söz ettirmeye devam ediyor. Piyasaya çıktığı ilk günden beri dikkatleri üzerine çeken “The Withcer” ilk olarak CD Projekt tarafından video oyun olarak uyarlanmış 2019 yılı sonunda ise Netflix tarafından dizi olarak yayınlanmıştı.

2007 yılında The Last Wish (Son Dilek) adıyla başlayan serinin son kitabını Lady of the Lake (Gölün Hanımı) oluşturuyor.

The Witcher Serisi

BAŞLIKYAYIN TARİHİYAYIN EVİ
The Last Wish (Son Dilek)2007Gollancz
Blood of Elves (Elf Kanı)2008Gollancz
Blood of Elves (Elf Kanı)2008Gollancz
Time of Contempt (Hor Zaman)2013Gollancz
Baptism of Fire (Ateş Vaftizi)2014Gollancz
Sword of Destiny (Kaderin Kılıcı)2015Gollancz
The Swallow’s Tower (Kırlangıç Kulesi)2016Gollancz
Lady of the Lake (Gölün Hanımı)2017Gollancz

2020 yılı başlangıcında serinin son kitabı olan “Lady of the Lake” Gölün Hanımı adıyla Witcher’ın 7. serisi olarak dilimize çevrildi. Kitabın arka kapağı ise şu şekilde :

Döngü tamamlanıyor. 
 
“Bu hikâyenin,” dedi bir süre sonra Ciri, ekose pelerine iyice sarınarak, “gitgide bir başlangıcı yokmuş gibi geliyor. Gerçekten bitip bitmediğinden ben de hâlâ kuşkuluyum. Geçmiş ve gelecek korkunç biçimde iç içe geçti. Bir elf, durumumun şu kendi kuyruğunu ısıran yılana döndüğünü söylemişti. Ouroboros yılanı. Kuyruğunu ısırması, çemberin tamamlandığı anlamına gelir. Zamanın her anında geçmiş, bugün ve gelecek bir aradadır. Her anın içinde sonsuzluk vardır. Anlıyor musun?” 
 
Ölümden kıl payı kurtulup Kırlangıç Kulesi’ndeki geçide giren Ciri, kendini tamamen farklı bir dünyada bulur… Elflerin dünyasında. Kapana kısılan Ciri bir çıkış yolu bulamaz. Bu dünyada zaman yok gibidir ve kendi dünyasına geri dönebileceği bir geçit veya yol da yoktur. 
 
Ancak kehanetin çocuğu Ciri yenilgiyi kolayca kabul edecek değildir. Kaçıp Geralt’a ve onun yol arkadaşlarına kavuşması gerektiğini, bu uğurda en kötü kâbusuyla yüzleşeceğini de çok iyi bilmektedir. Onu yakalayan, yaralayan ve ona işkence eden Leo Bonhart onun peşindedir. Bütün dünya da hâlâ savaşın girdabında boğulmaya devam etmektedir

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Sınırda Üç Kadın – Feyza Altun

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi’nde Toplumcu Gerçekçiliğin İzleri