içinde

Global Better Ads Standarts Yürürlüğe Girdi !

Global Better Ads Standarts

Global Better Ads Standarts Konseyi’nin belirlediği Global Reklam Standartları’nın uygulaması 09 Temmuz 2019 itibariyle yürürlüğe girdi. Belirtilen kurallara uymayan reklam içerikleri tarayıcılar tarafından engellenecek.

Better Ads Standarts’a en büyük destek ise Google Adsense reklamlarının dağıtıcısı google’dan geldi. Better Ads Standarts Chrome ile senkronize olarak kurallara uygun olmayan reklamları engelleyecek.

Global Better Ads Standarts Nedir ?

Global Better Ads Koalisyonu, 66.000’den fazla tüketiciyi içeren kapsamlı bir araştırmaya dayanarak, masaüstü ve mobil web için Daha İyi Reklam Standartları geliştirmiştir.

Kuzey Amerika ve Avrupa Standartları Mart 2017’de yayınlandı ve birçok endüstri katılımcısı tarafından ticari uygulamalarında uygulandı. Koalisyon Ocak 2019’da yaptığı araştırmanın, masaüstü ve mobil web için dünya çapında aynı Standartların kabul edilmesini desteklediğini açıkladı.

Koalisyon’un araştırması, bir dizi kullanıcı deneyimi faktörü arasında en düşük rütbe alan ve tüketicilerin reklam engelleyicilerini benimseme eğilimindeki artışla en yüksek düzeyde ilişkili olan reklam deneyimlerini tanımlar.

Bu sonuçlar, tüketici kabul edilebilirliği eşiğinin altındaki reklam deneyimlerini tanımlayan Daha İyi Reklam Standartlarını tanımlar. Dört tür masaüstü web reklamı (altı test edilmiş reklam deneyimi) ve sekiz tür mobil web reklamı (on iki test edilmiş reklam deneyimi) bu eşiğin altına düştü. Bu tür reklam deneyimlerinin bir özeti aşağıda sunulmuştur.

Kapsamlı tüketici girişi ve ampirik veriler, Daha İyi Reklam Standartlarını şekillendirmiştir. Koalisyonun tüketici araştırması en az tercih edilen reklam türlerini belirlemek için tasarlanırken, tüketicilerin daha çok tercih ettiği reklamlar da dahil olmak üzere tüketicilerin çok daha geniş bir reklam deneyimi yelpazesini değerlendirmesine ilişkin bir görüş sağlar. Daha İyi Reklam Standartları ile ilgili ayrıntılı bilgi için bakınız. Global Better Ads Standartları

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Fuat Sezgin Bilim Tarihi Sohbetleri Özet

Çocuğum Hangi Okula Gidecek ?