içinde ,

Enstitü Stephen King ‘in Korku Romanı Türkçede

Enstitü Stephen King tarafından 2019 yılında kaleme alınan ve The Institute adıyla 10 Eylül 2019 tarihinde yayınlanan eseri artık Türkçede. Altın Kitaplar yayınevi tarafından dilimize kazandırılan eserin tercümesini Doğanay Banu Pinter yaptı.

Stephen King

Yazdığı her romanla adından söz ettiren ve eserleri milyonlar satan Stephen King’in korku – gerilim türündeki Enstitü romanı da okurlarını etkisi altına aldığı gibi senaristlerinde gözünden kaçmadı. Enstitü dizisi çekilmek üzere kitabın ilk çıktığı 2019 yılında uyarlama hakları satılmıştı.

Enstitü Stephen King Konusu

Minneapolis’in sakin banliyölerinden birinde yaşamakta olan Luke Ellis, bir gece yarısı evine giren davetsiz misafirler tarafından kaçırılır. Luke, penceresi olmayan fakat tıpkı kendisininkine benzeyen bir odada gözlerini açar. Ve kapısını açıp dışarı çıktığında onun gibi özel yetenekleri yüzünden buraya getirilen birçok çocuğun odalarının sıralandığını görür.

Enstitü… Özel yeteneklere sahip çocukların tutulduğu bir hapishane, onlardan adeta intikam almaya yemin etmiş bir müdür ve insafsız personelin acı dolu yuvası. Burada vicdan azabı yok. Burası girişi olan ama çıkışı olmayan bir cehennem…

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Steam Oyun Ödülleri 2020 Açıklandı

Sevgili Arkadaşım Süreyya Berfe