içinde ,

Enerjinizi Arttıracak 6 Renkli Gıda

Çok yorgun mu hissediyorsunuz ? Enerjiye mi ihtiyacınız var ? Gökkuşağı renklerinde bu gıdalarla enerjinizi toplayın ve daha sağlıklı olmanız için gereken tüm besinleri tüketin.

KIRMIZI

 

Goji Berry, antioksidan ve A ile C vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Kalp sağlığını artırırken yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur.

TURUNCU

 

Somon ve diğer yağlı balıklar B vitamini, yağ asitleri ve protein ile doludur.Yorgunluğun sık görülen nedeni olan vücut iltihabını azaltır.

 

SARI

 

C vitamini açısından zengin limonlar cildinize, saçınıza ve gözlerinize çok iyi gelir. Bu ferahlatıcı narenciye ayrıca vücudunuzun susuz kalmasını önler ve sindirimi iyileştirir.

 

YEŞİL

Kara lahanadan sıkıldınız mı ? Edamame fasulyesi de protein ve lif için yenmesi gereken gıdalardandır. Folik asit ve lütein gibi antioksidanı bol olan bu düşük kalorili alternatif yorgunluğu ve kansızlığı giderir.

 

MAVİ

 

Antioksidanların kralı olan yaban mersinine merhaba deyin. Bu düşük kalorili yemiş, iltihabı giderici avantajlar dışında C ve K vitamini, manganez ve fiber de sunar.

 

MOR

 

Besin değeri çok yüksek bir kök sebze olan pancar çok miktarda fiber, vitamin ve antioksidan içerir. Enerji ve dayanıklılık düzeylerinizi artırmak için pancarı deneyin.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Alev Alatlı – Nasihatname

Nazım Hikmet – Davet