içinde ,

Eğitim Takvimi Meb 2020

Eğitim Takvimi 2020 adıyla hem play store’da hem de app store’da kullanıcılara sunulan Eğitim Takvimi uygulamasıyla Milli Eğitim Bakanlığı, hemen hemen her kesime hitap edecek bir faaliyeti başlattı. Asıl görevi adından da anlaşılacağı üzere takvim olan uygulama da her güne özel bir “günün sözü” yer alırken unutulmaya yüz tutmuş ya da derin anlamları içerisinde barındıran bir atasözünü de “günün atasözü” başlığı ile gün gün kullanıcılarına sunacak. “günün kelimesi” başlığı altında ise gerek öğrencilerin gerekse diğer kesimin kelime dağarcığını genişletmenin hedeflendiği uygulamanın en dikkat çeken yanı ise “günün doğrusu” başlığına yer vermesi olarak gözüküyor. Bu başlık altında hatalı kullanılan ya da hatalı kullanımı yaygın olan kelimelerin doğru yazımına yer verilecek.

Eğitim Takvimi Meb uygulamasının diğer başlıkları ise şöyle : Günün OyunuGünün DeğeriGünün Önerisi – Günün Çözümü ve Günün Nedeni

Uygulamanın tek olumsuz yanı ise henüz gelmemiş günlere geçiş yapmaya çalıştığınızda devlet ciddiyeti ile sanki kullanıcıyı azarlar gibi uyarı vermesi. Uyarı mesajı ise şu şekilde : “Lütfen önce bugünü yaşa !” 

Eğitim Takvimi Meb uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

               Playstore Eğitim Takvimi Meb İndir                     Appstore Eğitim Takvimi Meb İndir


Milli Eğitim Bakanlığı geliştirdiği ve geliştirmek üzere olduğu uygulamalar ile bilişim çağına verdiği önemi gösterirken bu çağa da ayak uydurma yolunda birtakım adımlar atmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de kurumsal yapı içerisindeki personellerin kullanımına sunduğu Meb Bulut adındaki bulut sistemi olmuştu. Meb Bulut Nedir ? başlıklı yazımızdan bu uygulama hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Om Mani Padme Hum

Yüzyılın İçinden Düşen Adam – Moritz Rinke