içinde ,

Eba Harici Ders Oluşturma Nasıl Yapılır ?

Eba Harici Ders Oluşturma

Eba harici ders oluşturma daha önceleri orta okul seviyesindeki öğretmenler için açılan  21 Kasım itibariyle tüm kademelerdeki öğretmenler için aktif hale getirildi. Eba harici ders nedir ? Eba harici ders nasıl yapılır ? Yazımızda…

Eba Harici Ders Nedir ?

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte okul idarecileri üzerinde büyük bir yük oluşturan Eba ders ekleme işlemleri içinden çıkılmaz bir durum haline gelmişti. İdaricilerin üzerindeki bu yükü almak isteyen Milli Eğitim Bakanlığı “Eba Harici Ders Oluşturma” adında bir bir güncellemeyi Eba uygulamasına getirerek bu yükü hafifletmeyi amaçladı. Harici ders oluşturma ile her öğretmen dersine girdiği şubelere canlı derslerini bizzat kendisi atayacak.

Eba Harici Ders Nasıl Yapılır ?

1.İlk olarak kullanıcı bilgilerimizle birlikte EBA’ya giriş yapıyoruz.

2.Daha sonra Canlı Ders sekmesini tıklıyoruz.

3.Canlı Dersler sekmesini tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki resimde yer alan ekran gelecek. Sırasıyla üst kısımda bulunan Harici Canlı Dersler sekmesini tıklayıp daha sonra alt kısımda yer alan Harici Canlı Ders Ekle butonunu tıklıyoruz.

4.Tüm bu aşamalardan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. Sırasıyla Canlı Ders Başlığı – Sınıf – Canlı Ders Tarihi – Ders Saat Aralığı varsa Açıklama girdikten sonra ders eklemek için gerekli olan en önemli kısma geliyor. O kısım resmimizde de gözüken DERS LİNKİ kısmı !

Ders linki oluşturabilmemiz için Zoom uygulamasını açıp takvim kısmından anlatacağımız dersin gününü ve saatini belirleyip kaydet diyoruz. O esna da Zoom bizi tarayıcıya yönlendirerek bize bir link veriyor. İşte o linki tarayıcı imlecinden kopyalayarak tekrar EBA sistemine dönüp DERS LİNKİ yazan kısma yapıştırıyoruz. Böylece EBA üzerinden Harici Canlı Ders oluşturmuş oluyoruz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

9 Kere Leyla Ne zaman Çıkacak ?

Netflix Fatma Dizisi Nerede Çekiliyor ?