içinde

Eba Canlı Sınıf Ugulaması

Eba Canlı Sınıf Nedir ?

Eba Tv’nin uzaktan eğitimde yetersiz kalması üzerine öğretmen ve öğrencilerden gelen talep üzerine hazırlanan platformdur. Eba Canlı Sınıf ile öğrenci – öğretmen etkileşimi doğrudan artarken her öğrenci kendi öğretmeni ile canlı ders yapma imkanına kavuşacak.

Eba Canlı Sınıfa Ne Zaman Katılabilirim ?

Burada yaşanan en büyük sorun okul yönetimlerinin canlı ders için sisteme düzenli bir program girmemesidir. Okul yönetimi Eba Canlı Ders platformuna gerekli derslerin programını gün – saat olarak girdiklerinde öğrenciler ders saatleri geldiğinde Eba Canlı sınıfa (Eba Canlı Ders) girerek Katıl butonuna tıklayıp o gün ve saatteki dersi takip edebilecek.Süre dolmadığı sürece, geç kalsanız bile dersinize katılabilirsiniz. Ancak dersin süresi bittiğinde derse katılamazsınız.

Eba Canlı Sınıfa Katıldım Fakat Öğretmenim Gelmedi. Ne Yapmalıyım ?

Bu durumda, “Katıl” düğmesine tıkladıktan sonra “EBA Canlı Ders” ekranında öğretmeninizin derse gelmesini beklemenizi tavsiye ederiz çünkü öğretmeniniz geç de olsa derse katılabilir. Öğretmeniniz derse geldiğinde bu ekranda dersiniz kendiliğinden başlayacaktır.

“Canlı Derse (Canlı Sınıf) Katıl”a tıkladığımda bağlantı hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

Canlı Ders

“Canlı Derse Katıl”a tıkladığımda bağlantı hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

 • Windows 7 kullanıyorsanız, Windows Update’ten işletim sisteminizin son güncelleştirmelerini denetlemeli ve hepsini yüklediğinizden emin olmalısınız. Güncelleştirmeler sırasında sorun yaşarsanız, Microsoft’un kolay düzeltme çözümleri sunan programını bilgisayarınıza yükleyip tekrar deneyebilirsiniz.
  İndir → http://download.microsoft.com/download/0/6/5/0658B1A7-6D2E-474F-BC2C-D69E5B9E9A68/MicrosoftEasyFix51044.msi
 • Antivirüs programı kullanıyorsanız, izinlerini kontrol etmelisiniz. Bazı antivirüs programları, “EBA Canlı Ders”in internet erişimini kısıtlıyor olabilir.
 • Windows güvenlik duvarını kapatmalısınız. Güvenlik duvarı, “EBA Canlı Ders”in internet erişimini kısıtlıyor olabilir. Güvenlik duvarını kapattığınız hâlde sorun yaşamaya devam ediyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamalısınız.
  1. “Windows + R” kısayol kombinasyonuyla açabileceğiniz “Çalıştır” ekranına, “inetcpl.cpl” yazınız ve “Tamam” düğmesine tıklayınız.

  2. Açılan penceredeki “Gelişmiş” sekmesine tıklayınız ve listedeki “TLS 1.0 Kullan”, “TLS 1.1 Kullan” ve “TLS 1.2 Kullan” kutucuklarını işaretleyiniz.

  3. Tamam düğmesine tıklayıp tekrar deneyiniz.

“EBA Canlı Ders” açılırken sistem hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

Önce Windows Update’ten işletim sisteminizin son güncelleştirmelerini denetleyiniz ve hepsini yüklediğinizden emin olunuz. Muhtemelen Windows’un eski bir sürümünü kullanıyorsunuz. Bu nedenle bilgisayarınızda bazı dosyalar eksik olabilir. Bunları tamamlamak için Microsoft’un bu tür sorunlar için önerdiği programı kurup tekrar deneyiniz.
İndir → https://aka.ms/vs/16/release/vc_redist.x86.exe

Bu uygulamayı kurmak için bilgisayarınızda yönetici rolünde olmanız gerekir. Eğer uygulamayı kurmakta sorun yaşıyorsanız, bilgisayarınızı edindiğiniz kurumdan destek alabilirsiniz.

“EBA Canlı Ders güncellendi!” uyarısı aldım. Uygulamanın eski versiyonunu silmem gerekir mi?

Gerekmez. Güncel uygulamayı indirip kurulumu tamamlayarak canlı derslerinize devam edebilirsiniz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

18. Yüzyıl’da İcad Edilen Satranç Makinesi ve Türk Figürü

Behçet Necatigil Sisler İçinde İnsanlar