içinde ,

EBA Akademik Destek

EBA Akademik Destek Nedir ?

EBA Akademik Destek programı ile öğrenci ve öğretmen arasındaki interaktif bağı artırmayı amaçlayan MEB, aynı zamanda tüm ders dallarıyla ilgili konu anlatımı, test, deneme ve video çözüm desteği ile öğrencilere büyük bir kolaylık sağladı.

Akıllı telefona ve internete sahip olan herkesin kolaylıkla ulaşabileceği EBA Akademik Destek programı ile öğrenciler soru bankası ya da konu anlatımlı kitaplara bağımlı olmaktan kurtulacak. Böylece Sosyal Devlet anlayışının bir derece daha geliştirilmesi ile eğitimde de eşitlik sağlanmış olacak.

EBA Akademik Destek Giriş

https://akademikdestek.eba.gov.tr/ adresinden öğrenci bilgileri ile giriş yapabilecek olan öğrenciler için ayrıca QR Kod girişi de yer alıyor. EBA Akademik destek uygulamasına QR Kod ile giriş yapmak için eba mobil uygulamasının telefonda yüklü olması gerekiyor.

EBA Akademik Destek Programı

EBA Akademik Destek programına sadece akıllı telefonlar değil tablet, bilgisayar ve akıllı tahtalardan da erişim sağlanabiliyor. Bakanlık “her yerde her cihazdan eriş ! ” sloganı ile eğitimdeki engelleri kaldırma yolunda büyük bir adım atıyor.

EBA Akademik destek programı içerisinde hem öğrenci hem de öğretmenlerin ulaşabileceği Takvim, Testler, Raporlar, Etütler ve öğretmenlerin öğrenciler için gönderebileceği Ödevler sekmesi yer alıyor. Öğretmenlerin öğrencileri ile mesajlaşmanın da yolunu açan EBA Akademik destek programı böylece erişim kolaylığı da sağlıyor.

İOS ve Android sürümlerinin de bulunduğu EBA Akademik destek programını yüklemek için bu cihazların marketine ismi yazmak yeterli oluyor.

Ayrıca Türk telekom işbirliği ile EBA Akademik Destek Raunt projesine katılabilirsiniz.  EBA Akademik Destek RAUNT bağlantısından ulaşabileceğiniz sistem EBA’yı destekleyecek nitelikte eğitim materyallerine yer veriyor. EBA Akademik Destek Raunt programı eğitim şirketi Sebit tarafından Türk Telekom’un katkısı ve MEB işbirliği ile projeye destek veriyor.

Daha birçok özelliğin yer aldığı uygulamayı daha yakından tanımak için yukarıda paylaşılan resme bakabilirsiniz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Oscar’ın En Güçlü Adayı : 1917 Filmi

Uzağa Özlem