içinde ,

Dokuzuncu Cemiyet Konusu

Dokuzuncu Cemiyet Konusu

Leigh Bardugo’nun Locus Ödülü finalisti ve 2019 Goodreads Yılın En İyi Fantastik Kitabı ödülünü alan Dokuzuncu Cemiyet Konusu :

Yale Üniversitesi 1. sınıf öğrencileri arasında yer alan Alex, tuhaflığıyla diğer öğrenciler arasında oldukça dikkat çeken bir isimdir. Başından bela bir türlü eksik olmayan Alex, bir gün vahşi bir cinayetin yaşandığı olay mahalinden kurtulmayı başaran tek kişi olur. Henüz 20 yaşında olması ve başından bela eksik olmamasına rağmen Alex, boyundan büyük işlere kalkışmaktan asla geri durmaz. Bir gün arkadaşları, sevgilisi ve bildiği her şeyi kaybedeceği bir olay yaşar. Gözlerini bir hastane odasında açan Alex’in bundan sonraki hayatı ise tamamen değişecektir.

Alex, üniversitedeki cemiyetlerin faaliyetlerini denetleyen bir grubun içinde bulur kendisini. Geçmişiyle alakalı bildiği her şeyi kaybeden Alex, bir arayış içindeyken kendini Kadim Sekizli adı verilen sihirli ve gizli bir cemiyetin içinde bulur. Kadim Sekizli adı verilen bu cemiyetin üyeleri büyülerle uğraşan, ölüleri dirilten, yaşayanları avlayan ve zenginlerle güçlülerin kalesi konumunda olan bu cemiyetin içinde yaşananları kimse hayal dahi edemez.

Leigh Bardugo’nun Dokuzuncu Cemiyet adlı bu fantastik romanıyla ilgili ünlü roman yazarı Stephen King : “Son yıllarda okuduğum en iyi fantastik eser. Bardugo’nun hayal gücünün sınırları muazzam ve bu kitabı da elden bırakmak imkânsız.” yorumunu yapmıştır.

Büyülerin, travmaların, faili meçhul cinayetlerin, ve yüksek dozda gizemin gerçek mekanlarda yer aldığı Dokuzuncu Cemiyet 23 Nisan 2021 tarihinde İthaki Yayınları tarafından Türk okura sunulacak.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

The Nevers Konusu

Bir Gün İcadiye’de Şiiri – A. Hamdi Tanpınar