içinde

Damızlık Kızın Öyküsü – Çizgi Roman

Booker Prize 2019 ödülünü alan Margaret Atwood’un kaleminden çıkan ve bir tv dizisine konu olmasıyla birlikte şimdi de Renée Nault’un çizimi ile damızlık kızın öyküsü çizgi roman olarak karşımızda…

Bilim kurgu ve disropyaların en önemli isimlerinden biri olarak gösterilen Margaret Atwood’un ‘Damızlık Kızın Öyküsü’ İngilizce adıyla The Handmaid’s Tale adlı eseri ile çizgi roman olarak dilimizde..

Booker Prize 2019 ödülünü kazanmasını sağladığı The Testaments – Nasihatname adlı eseri ise henüz Türkçeye çevrilmese de kısa süre sonra bu çevirinin yapılması bekleniyor.

Damızlık Kızın Öyküsü – Çizgi Roman

“Anlatıyorum, öyleyse varsın.”

Kadın, “bunaltıcı düşlerden uyandığı” bir sabah, hiçliğe dönüşmüş olarak buldu kendini. Artık bir adı yoktu, düşüncesi, benliği, arzusu yoktu ama bir rahmi vardı. Yaşamını kolonilere sürülmeden, öldürülmeden, Damızlık Kız olarak sürdürmesini sağlayan rahmi. Artık âşık olmayacaktı, sevmeyecekti, onaylanmış bir dilin ötesine geçmeyecekti. Duvarlara asılmış sıra sıra cesetler, tek gerçeğin savaş ve üreme olduğunu hatırlatıyordu. Özgürlük hatırlanmayacak kadar uzaktaydı… Damızlık Kızın Öyküsü, distopyalar çağında yeniden keşfedildi. Çoksatanlar arasına girdi, ünlü bir TV dizisine konu oldu. Şimdi de Renée Nault’un olağanüstü çizimleriyle çizgi roman olarak karşınızda.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 240

Ebat : 15,8 x 23,5

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Ramo Dizi Fragmanı Yayınlandı !

Göl Saatleri Şiiri