içinde

Çocuğum Hangi Okula Gidecek ?

Geçtiğimiz günlerde okula başlama yaşıyla ilgili MEB tarafından yapılan düzenlemeyle birlikte “Çocuğum hangi okula gidecek ?” sorusu veliler tarafından sıkça dile getirilmeye başlandı.

Milli eğitim bakanlığı tarafından 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında bütün resmi okullarda okul öncesi, ilk okul ve orta okul öğrencilerinin kayıtları ikametgah bilgilerine göre yapılıyor. MEB tarafından e okul bilgi sistemine işlenen bu kayıtlara göre veliler çocuklarının hangi okula yerleştirildiğini e okul veli bilgilendirme sistemi aracılığıyla öğrenebilecek.

Yapılan son değişiklik ile 69 aylık olan tüm çocuklar eğitim çağına gelmiş kabul edilecek ve okula başlaması MEB tarafından sağlanacak. Çocuğunu daha erken yaşta okula yazdırmak isteyenler ise beyanda bulunarak bu işlemi başlatabilecek. 69 aylık olmasına rağmen gerekli yeterliliği çocuğunda görmeyen veliler getirecekleri rapor ile çocuklarının okula başlama yaşını erteleyebilecek.

Tüm yıllarda olduğu gibi bu yılda okullar Eylül ayında açılacak. Veliler çocuğum hangi okula gidecek ? sorusunun cevabını e okul sistemi ile öğrenecek.

E okul veli bilgilendirme sistemine bu bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Global Better Ads Standarts Yürürlüğe Girdi !

Ahmet Haşim Akşam Şiiri