içinde ,

Battlefield 6 Ne Zaman Çıkacak ?

Battlefield 6 Ne Zaman Çıkacak ?

Electronic Arts Games (EA) tarafından yayınlandığı tüm serisi en iyi savaş oyunları arasına adını yazdıran Battlefield en son Battlefield V ile oyunseverlerin gönlünü kazanmıştı. Geçtiğimiz yıl duyurulan Battlefield 6 ‘dan gelen son bilgiler ise oyunseverleri Battlefield ne zaman çıkacak ? sorusunu sordurdu. 2021 yılında kesin çıkacak olan oyunun Ekim ya da Kasım ayında çıkması bekleniyor.

Battlefield 6’yı oyunun diğer serilerinden ayıran en büyük yanı için EA Games “Daha önce görülmemiş ölçekte yeni bir Battlefield oyunu geliştiriliyor” açıklamasını yapmıştı. Son gelen bilgilere göre EA Games’in bu açıklamasının oyunun haritası ile ilgili olduğu ortaya çıkmıştı. Devasa olarak nitelendirilen bir harita ile gelecek olan oyun şimdiden oyunseverleri heyecanlandırdı. Battlefield’in kafalarda soru işareti bırakan tek yanı ise oyunun hangi konsollara geleceği ! Oyun eski nesil konsollara mo yoksa yeni nesil konsollara mı geleceği hakkında net bir bilgi olmamakla birlikte hibrit bir sistemle her iki konsol içinde uyumlu olacağı da söylentiler arasında…

Battlefield Konusu

Battlefield’i oyun dünyasında zirveye taşıyan olay muhtemelen gerçek hayattan konular seçen dönemin (2002) nadir oyunlarından olmasıdır. Oyunun #ilk serisinin (Battlefield 1942) çıktığı 2002 yılında konu olarak II. Dünya Savaşı ve #ikinci seride Vietnam Savaşı gibi gerçek hayatta yaşanmış savaşlar ve savaşın geçtiği gerçek mekanlar oyuna başarılı bir şekilde yerleştirilmişti.

Battlefield’in bu anlayışı 20. yüzyılda yaşanan savaşlara diğer oyun firmalarının da ilgi göstermesine sebep olmuş ve benzer yapımlar ortaya çıkmıştı.

Battlefield’i dönemin diğer oyunlarından ayıran en önemli özelliği ise oyuncuların sadece çeşitli silahlarla yaptığı çatışmalar değil; uçak, tank, helikopter gibi araçları da kullanabiliyor olmasıydı. Bu özellik oyun dünyasında EA Games’in öncülüğü ile bir çığır açacaktı…

Serinin #üçüncü oyunu ise 2005 yılında oyunseverlerin huzuruna çıkmış ve yeni bir devrin başladığını da konusu ile göstermişti. Konu olarak modern savaşların yer aldığı ilk savaş oyunlarından biri olmayı başardı Battlefield. Bu seri ile birlikte günümüzdeki modern savaş araç gereçleri oyun dünyasına adım attı.

Tüm bunlarla yetinmeyen Battefield 2142 adındaki oyunu ile bilim kurgu alanında da adından söz ettirmeyi başardı. Oyunun son serisi Battlefield V adıyla 2018 yılında oyunseverlerle buluşmuş ve oldukça beğenilmişti. EA Games’in Battlefield 6’yı duyurmasıyla birlikte sabırsızlanan hayran kitlesi Battlefield 6 ne zaman çıkacak ? Sorusunu sıklıkla sormaya başlaması da hem grafik hem konu anlamında başarılı olan oyunun merak edilmesinin başlıca nedeni.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

5

6 Sanatçı Öncülünü Arıyor Sergisi

Hasan Ali Yücel Klasikleri Öneri 7 Kitap