içinde

Babil Dizisi Konusu

İnternet üzerinden yayın yapacağı duyurulan Babil Dizisi , hem taşıdığı isim hem oyuncu kadrosu hem de ay yapım tarafından yayınlanan fragmanı bir anda ilgileri üzerine çekmesine neden olmuştu. Digitürk tarafından yayınlanacak olan film,13 bölümden oluşacak.

Babil Dizisi Konusu

Dizinin başrolünde yer alan Halit Ergenç (İrfan) ünlü bir üniversitede Ekonomi Profesörüdür. Başarılı bir hayata sahipken bir anda her şey tersine döner önce işini kaybeden İrfan sonra oğlunun ölümcül bir hastalığa yakandığını öğrenir.

Bir türlü eski başarılarını yakalayamayan hatta basit bir iş dahi bulamayan İrfan, artık yavaş yavaş yoldan çıkmaya başlar ve en yakın arkadaşı Egemen (Ozan Güven) ile birlikte dolandırıcılık yapmaya karar verir. Oğlunun tedavisi için gerekli olan parayı kısa sürede toplaması gereken İrfan bunun için emlak sektörünü seçer. Başlarda işler yolunda gitse de dolandırmaya çalıştıkları bir mafyanın peşlerine takılması sonucu her şeylerini kaybederler.

Mafya’ya kaptırdıkları tüm paraları nedeniyle eski durumlarından daha da kötü bir duruma düşen ikili tüm zamanların en büyük vurgununu yapmaya karar verir ve büyük bir saadet zinciri organize etmeye çalışırlar. Tüm bu sırada İrfan ve yakın çevresinin sırlarının ortaya çıkması işleri iyice karıştırır.

Babil dizisi konusunu gündelik hayatımızda sık karşılaşmaya başladığımız saadet zinciri ve diğer dolandırıcılık olaylarından almış olması bakımından güncel bir dizidir.

Babil dizisi hangi kanalda

Babil dizisi herhangi bir televizyon kanalında yayın yapmayacaktır. Son yılların meşhur yayıncılık şekli olan internet dizisi şeklinde yayınlanacak olan dizi Digiturk internet platformundan üyelik dahilinde izleyici ile buluşacaktır.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Müşahedat Romanı

Ahmet Mithat Efendi Çengi