içinde

Ausgang Kitap Yorumu

Ausgang Kitap Yorumu

Serkan Türk’ün ilk romanı Ausgang. Yitik Ülke yayınları tarafından 2020 yılında yayınlanan kitabın kelime manası ise Çıkış Yok ! (Almanca) Ausgang Kitap Yorumu ise şu şekilde :

Serkan Türk romanını “insanın kendi gölgesinden çıkışının hikayesi” olarak tanımlıyor. Bir nevi kişisel gelişim kitabı gibi olan Ausgang romanında anlatıcı sürekli kendisiyle konuşarak kahramanın ruhsal durumunu okura aktarmaya çalışır. Kahraman üzerinden geçmişle hesaplaşmayı amaçlar anlatıcı bu konuşmalar üzerinden. Bu da aslında okurunda kendi geçmişiyle hesaplaşmasının kapısını aralar.

Ausgang Kitap Arka Kapak

Ausgang bir tavuskuşu romanı değil, ama tavuskuşu gibi kuyruğunu açmış hayatların romanı; renkli, ahenkli, göz kamaştırıcı ve elbette hüzünlü. İç içe geçmiş hayatların satır aralarından burnumuzun direğini sızlatacak zamanın kendi hikâyesi. Diller, coğrafyalar, inançlar ya da gelenekler… Hepsi insanın acıyla kesişen anlarından devşirilmiş tatlarıyla okurun bohçasından ‘lavanta çiçeği kokan kederleri’ çıkarmasına vesile oluyor. Zamanların ve mekânların kendi ruhu vardır. O ruhlar insanların gözlerine inen perdede bir gölge oyunu olur. Ausgang insanın kendi gölgesinden ‘çıkış’ının hikâyesi… Okur, her sayfada bir tavuskuşu yumurtasının varlığını hissedecek. Hayatın olağan akışındaki olağanüstüyü…

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Ahmet Haşim Karanfil Şiiri Tahlili (Açıklaması)

Orhan Pamuk Veba Geceleri Amazon ve tüm marketlerde çıktı