içinde ,

Atiye 2. Sezon Kaç Bölüm ?

Atiye 2. Sezon Başladı. Peki atiye 2. sezon kaç bölüm ? Mistik bir havanın estiği Göbeklitepe’de geçen dizi 8 bölümden oluşacak.

Netflix’in popüler Türk yapımı dizisi Atiye 2. Sezonu geçtiğimiz gün yayınlandı. Peki atiye 2. sezon kaç bölüm ?Tarihin ilk yerleşim yeri olan Göbeklitepe‘yi konu edinen Atiye dizisinde Beren Saat, Mehmet Sungur ve Metin Akdülger gibi ünlü isimler yer alıyor.  Dizinin tutkunlarının en çok merak ettiği konuların başında ise atiye 2. sezon kaç bölümden oluşacağı…

Klasikleşen bir şekilde yeni sezon dizilerini Cuma günleri duyuran Netflix, Beren Saat’in isteği üzerine Atiye 2. Sezon duyurusunu Perşembe günü yaptı. Beren Saat’in bu isteğinin arka planında ise daha önce rol aldığı başarılı yapımların duyurusunun hep Perşembe gününde yapılması yer alıyor. Beren Saat, bu başarılardan dolayı Perşembe gününü uğurlu gün olarak belirleyip Atiye 2. sezonunun duyurusunun da Perşembe günü olmasını talep etmişti.

Atiye 2. Sezon Kaç Bölüm ?

Dün itibariyle 2. sezonu başlayan dizi izleyicilerini yeni bir serüvene sürükleyeceğe benziyor. 8 Bölümden oluşacak olan dizi Atiye’nin Göbeklitepe’yi ziyaretiyle birlikte başlayan mistik dünyasını konu ediniyor. Netflix, doğunun mistik havasından mıdır bilinmez , Alef dizisinde de olduğu gibi bir diğer Türk yapımı dizi olan Atiye’de de mistik ögeleri ön plana çıkarmayı tercih ediyor.

Atiye Konusu

Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar.

Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir.

Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

Atiye 2. Sezon Fragmanına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Assassin’s Creed Valhalla Çıkış Tarihi Değişti !

Atiye’nin İlham Kaynağı Dünyanın Uyanışı 2. Kitap ile Raflarda