içinde ,

Ara Tatil Ne Zaman Olacak ? 2019 Kasım Ara Tatili

Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanlığına getirilmesiyle birlikte eğitim sisteminde ciddi değişikliklerin olacağı beklentisini hemen herkes yaşamaya başlamıştı.

Bakan Ziya Selçuk, sakin ve kendinden emin bir duruş sergileyerek paydaşlar dışında dahi sevilen ve güven duyulan bir isim olmayı başardı.

Tüm bu özellikleri üzerinde barındıran Ziya Selçuk, eğitim sistemine dokunmaya başlayarak ilk ciddi değişikliği geçtiğimiz dönem gerçekleştirmiş ve çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de ara tatil adında bir etkinlik döneminin oluşmasını sağlamıştı.

Her iki eğitim öğretim döneminde birer kez ara tatile gidilme kararı alınmış, bu tatil dönemleri ise Kasım ve Nisan ayı olarak belirlenmişti. Kasım ayının gelmesi ile birlikte ara tatil ne zaman olacak ? sorusu öğrenciler ve velilerce sorulmaya başlandı. Bir haftalık bir zaman dilimini kapsayacak olan ara tatil 18 Kasım 2019 Pazartesi günü başlayıp 22 Kasım Cuma günü sona ereceği yakın zamanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulmuştu.

İkinci dönemde ise nisan ayında gerçekleştirilecek olan ara tatil 6-10 Nisan arasında gerçekleşecek.

Öğrenciler için çeşitli program ve etkinliklerin düzenleneceği bu tatil dönemini ise öğretmenler de çeşitli seminer ve etkinliklerle dolu bir şekilde geçirecek. Bakanın hitabıyla başlayacak öğretmen seminerleri çeşitli programlarla tamamlanacak.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Geleceğe Nefes Fidan Dikimi Paralı Mı ?

TÜYAP Kitap Fuarı İmza Günleri