içinde ,

Alev Alatlı Nasihatname 3 Ne Zaman Gelecek ?

Alev Alatlı Nasihatname 3 Ne Zaman Gelecek ?

Türk edebiyatının son dönemdeki seçkin isimlerinden, aynı zamanda da Türk kadın aydınının sembol isimlerinden olan Alev Alatlı, geçtiğimiz yıl Nasihatname adında 11 ciltten oluşan bir külliyat yayınlayacağını duyurmuştu.

Alatlı, bu külliyatta özellikle gençlere yönelik hayat tecrübelerini aktarmak istediğini dile getirerek “gençlerin bazı şeyleri yaşayarak tecrübe edip zaman kaybetmesi yerine, okuyarak öğrenmesi gerektiğini” belirtmişti.

Bu amaçla Nasihatname adlı eserini oluşturduğunu söyleyen yazar 11 ciltlik bu külliyatın ilk iki cildini de okurlarıyla buluşturmuştu.

Fesüphanallah külliyatın ilk cildi olarak karşımıza çıkmış ve Alatlı bu cilde “”Önümüzdeki yılları bir elimiz yağda, bir elimiz balda geçiştiremeyecekmişiz gibi duruyormuş. Olsun.” diyerek başlamıştı.

İkinci cilt Hafazanallah‘ta ise “Gelin Amerika Birleşik Devletleri’nde yüzyıllar önce sahneye konulan yeni dünya düzeninin ‘tek din’ ilkesinin ete kemiğe büründürülmesi süreçinden söz edelim” diyerek söze başlamış ve Batılıların tarihi oyunlarını gözler önüne sermişti.

Alev Alatlı’nın Nasihatname külliyatının ilk iki cildini oluşturan bu eserler toplum tarafından büyük kabul görerek kısa sürede raflardaki yerini almıştı. Ancak aradan bir yıla yakın bir zaman dilimi geçmiş olmasına rağmen Alev Alatlı Nasihatname 3 henüz ortaya çıkmadı.

Gerek ülke gündeminin yoğunluğu gerekse tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgını Nasihatname 3’ün yayınlanmasını geciktirmiş olabilir. Bizde Alev Alatlı Nasihatname 3. cildini sabırsızlıkla bekliyoruz. Yayınlandığı andan itibaren eseri okurlarla buluşturmayı arzuluyoruz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Huawei Watch Gt2 SpO2 Ölçme Özelliği Kazandı

Perry Mason HBO ile Yeniden Uyarlanıyor