içinde

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri

3 Aralık Dünya Engelliler Günü İçin Bakanlıktan Özel Davetiye

3 Aralık Dünya Engelliler Günü için Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı düzenleyeceği etkinlikler için engel durumlarına göre farklı davetiyeler hazırladı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk imzasıyla “3 Aralık Dünya Engelliler Günü programımıza katılımlarınız bizi onurlandıracaktır.” yazısının yer aldığı davetiyede, görme engelliler için sesli betimleme yöntemi kullanıldı. Betimlemede programın adı, tarihi, yeri ve saati aktarıldı.

Bakanlık, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliklerinde ana temayı erişilebilirlik olarak belirlerken  Engellilerin, erişilebilirlik konusunda her türlü birikim, kurum ve teknolojiden en iyi şekilde yararlanmasının hedeflendiği vurgulanacak.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri İçin Hazırlanan Davetiye

Davetiyede dikkat çeken diğer husus ise sol alt köşede yer alan sıfır atık logosu oldu. Logonun yanındaki açıklamada ise “Bu etkinlik ‘Yeşil Etkinlik’ kapsamında basılı kağıt ürün kullanılmadan gerçekleştirilmektedir.” ifadesine yer verildi.

Başkent’te 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Ankara’da “Sevgi Engel Tanımaz” temasıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Yapılan yazılı açıklamaya göre, 2-3 Aralık’ta yapılacak etkinliklerde mehter takımı, halk oyunları ve müzikli eğlence gösterileri engelli vatandaşlarla buluşacak. Etkinlik kapsamında akülü ve manüel 4 tekerlekli sandalye verilecek.

Tüm başkentlilerin davet edildiği etkinlik Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde 2 Aralık Pazartesi 11.00’de resim ve el sanatları sergisi ile başlayacak. Aynı gün Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Salonu’nda 14.00’te etkinlikler düzenlenecek. Etklinlik alanına kalkacak olan otobüsler ise ücretsiz olacak.

Kaynak : AA

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Cyber Monday Başladı ! ( 2019 )

Fernando Aramburu Biyografisi